• Свеж
Швајцарија Автоматски Механички Види Мажите Binger Луксузен Бренд за Часовници Машки Sapphire Водоотпорен часовник reloj hombre B1178-13

Швајцарија Автоматски Механички Види Мажите Binger Луксузен Бренд за Часовници Машки Sapphire Водоотпорен часовник

Проценките:
DEN 2856.00

Стока
Достапно.

Детали

Тип На Објект:
Механички Рачни Часовници
Број На Модел На:
B1178-13
Функција:
Фаза На Месечината,Отпорен На Вода,Шок Отпорна,Целосно Календар,Светлечки,Авто Датум
Отпорност На Вода Длабочина:
3Bar
Случај Обликот:
Круг
Бендот Материјал Тип:
кожа
Dial Дијаметар:
42mm
Кутии & Случаи Материјал:
Leatherette
Случај Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бендот Ширина:
20mm
Затворач Тип:
Притисни Копче Скриени Затворач
Бренд Име:
BINGER
Пол:
Мажи
Dial Прозорец Материјал Тип:
sapphire кристално
Стил:
бизнис
Бендот Должина:
22cm
Случај Дебелина:
12mm
Движење:
Автоматско Само-Ветрот
Движење:
Јапонија Автоматски Механички

Избор на клиенти

Информацијата

Погледнете ги најдобрите зделки без да губите време за пребарување. Сè во една претплата. Ние работиме за вас и обезбедуваме највисок квалитет за нашите клиенти. Уживајте во купувањето преку Интернет на ново ниво!