• Свеж
HF-10 Дигитални Сила Мерач со 10N/1KG/2.2 lb рачни dynamometer преносни Push Pull Сила Мерач Метар

HF-10 Дигитални Сила Мерач со 10N/1KG/2.2 lb рачни dynamometer преносни Push Pull Сила Мерач Метар

Проценките:
DEN 2719.20

Стока
Достапно.

Детали

Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Оптоварување:
10N
Број На Модел На:
HF-10
Бренд Име:
Aliyiqi
Врвно оптоварување вредност:
10N/1KG/2.2 lb
Оптоварување поделба Вредност:
0.001 /0.0001 KG/0.0001 lb
единица:
N / kg / lb
Сензор структура:
S-tye сензор со висока прецизност (внатрешен сензор)
Податоци Интерфејс:
Rs232 девет дупка socket
Температурата:
5C~35C
Транспорт температура:
-10C~60C
Релативната Влажност:
15%~80%RH
Индикации за грешка:
+/-0.5%

Избор на клиенти

Информацијата

Погледнете ги најдобрите зделки без да губите време за пребарување. Сè во една претплата. Ние работиме за вас и обезбедуваме највисок квалитет за нашите клиенти. Уживајте во купувањето преку Интернет на ново ниво!