• Свеж
Магнет силна 100PCS 10мм x6mm Ретки Земјата Neodymium Магнети NdFeB Магнетни Материјали Постојан Магнети

Магнет силна 100PCS 10мм x6mm Ретки Земјата Neodymium Магнети NdFeB Магнетни Материјали Постојан Магнети

Проценките:
DEN 600.00

Стока
Достапно.

Детали

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
N35
Со Дупки:
No
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
круг диск
Име на производ:
силен магнет
Максимална магнетна енергија на производот:
3.41 (КЈ/m3)
Материјал Одделение:
N35
густина:
7.8 (g/cm3)
работна температура(max):
80 степен centigrade
Серија:
силни магнетни
Боја:
Плоча со никел
Изглед:
Мал диск

Избор на клиенти

Информацијата

Погледнете ги најдобрите зделки без да губите време за пребарување. Сè во една претплата. Ние работиме за вас и обезбедуваме највисок квалитет за нашите клиенти. Уживајте во купувањето преку Интернет на ново ниво!