• Свеж
Brushless DC Мотор 48V 300W 3000rpm Плоштадот Страната 60 mm

Brushless DC Мотор 48V 300W 3000rpm Плоштадот Страната 60 mm

Проценките:
DEN 1944.24

Стока
Достапно.

Детали

Commutation:
Brushless
Употреба:
Автомобил,Електричен Велосипед,Дома Апаратот
Вртежен момент:
0.95 Н. м (132 оз-во)
сертификација:
CCC
Изградба:
Постојан Магнет
Ефикасност:
ИЕ 3
Постојана Струја(A):
9.5 А
Број На Модел На:
BLDC Моторни 60BLF120-430
Излезна Моќност:
300W
Заштита На Функција:
IP41
Употреба:
Храна и пакување машини, Автомобили, индустриски
Тип:
Brushless Мотор
Бројот на полови:
8
врв тековната:
28.5 На
Должината На Телото:
120 mm
Роторот Инерција:
0.72 кг.mm2
Врв На Вртежен Момент:
2.85 Н м
класа на изолација:
B
Број на фаза:
Фаза 3
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Напон(V):
48v dc

Избор на клиенти

Информацијата

Погледнете ги најдобрите зделки без да губите време за пребарување. Сè во една претплата. Ние работиме за вас и обезбедуваме највисок квалитет за нашите клиенти. Уживајте во купувањето преку Интернет на ново ниво!